Ātrais kredīts vai patēriņa aizdevums – kāda atšķirība?

Ātrais kredīts vai patēriņa aizdevums – kāda atšķirība?

Noteikti esi dzirdējis, ka Latvijā iedzīvotājiem ir pieejami ātrie kredīti un patēriņa kredīti. Kāda ir atšķirība?

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts ir īstermiņa aizdevums, ko aizdevējs izsniedz uz mazāku termiņu, kā arī aizņemšanās summa ir mazāka nekā patēriņa aizdevuma gadījumā. Ātrais kredīts ir risinājums brīžos, kad nepieciešama naudas summa, lai tiktu galā ar kādu negaidītu situāciju. Visbiežākie iemesli, kāpēc cilvēki izvēlas noformēt ātro aizdevumu ir, piemēram, negaidīts ārsta apmeklējums, salūzusi sadzīves tehnika vai kāda cita negaidīta ķibele, kas piemeklē neplānoti. 

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts ir ilgtermiņa aizdevuma veids, kas tiek izsniegts uz lielāku termiņu nekā ātrie aizdevumi. Visbiežāk cilvēki izvēlas noformēt patēriņa kredītu, kad nepieciešama nauda mājokļa remontam, sadzīves tehnikas iegādei vai ceļojumam. Tā ir iespēja aizņemties lielāku naudas summu.

Kā iedalās patēriņa un ātrie kredīti?

Patēriņa kredīti un ātrie aizdevumi iedalās līdzīgās kategorijās. Cilvēkiem ir pieejami:

  • Patēriņa kredīts bez ķīlas
  • Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi
  • Pirmais kredīts bez maksas
  • Kredīts bez galvotāja
  • Kredīts bez regulāriem ienākumiem

Šīs ir galvenās kredītu kategorijas. Ikvienam ir iespēja atrast savai situācijai atbilstošāko variantu, kas palīdzēs tikt galā ar negaidītām finansiālām problēmām. Patēriņa kredītu salīdzināšana ļauj atrast sev izdevīgāko risinājumu!

Kādi ir aizņemšanās nosacījumi?

Aizņemšanās nosacījumi patēriņa kredītiem, kā arī ātrajiem kredītiem ir līdzigi. Lai saņemtu kādu no šiem kredītu veidiem, cilvēkiem jābūt:

  • Pozitīvai kredītvēsturei
  • Regulāriem ienākumiem
  • Kreditora noteiktajam vecumam

Tikai tādā veidā būs iespējams iegūt kredītu ar izdevīgiem nosacījumiem. Kā jau minējām, šāda iespēja tiek piedāvāta arī tad, ja kredītvēsture ir sabojāta, tomēr tādā gadījumā nebūs iespējams saņemt tik izdevīgus nosacījumus. Ir aizdevēji, kuri piedāvā noformēt aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, savukārt ir aizdevēji, kuri šādu iespēju piedāvā tikai no 21 gada vecuma. Katrs aizdevējs nosaka savus nosacījumus, tāpēc ir būtiski uzzināt, kuram no aizdevējiem ir Tavai situācijai atbilstošākie aizņemšanās nosacījumi!

Kur noformēt aizdevumu?

Patēriņa kredīts internetā ļauj to noformēt internetā, kas nozīmē, ka Tev nebūs jāiziet no mājas, lai veiktu pieteikšanos kredītam. Pieteikšanās ir ērta un ātra. Tev nepieciešams izvēlēties pie kura aizdevēja vēlies noformēt aizdevumu, tad nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu un iesniegt to aizdevējam. Kad pieteikums tiks izskatīts, Tev tiks dota ziņa par to, vai patēriņa kredīts tiks izsniegts vai tomēr atteikts. Visbiežākais iemesls kredīta atteikumam ir negatīva kredītvēsture. 

Kas ir kredītvēsture?

Ikvienam cilvēkam ir kredītvēsture jeb kredītreitings. Gadījumā, ja persona nekad nav kavējusi maksājumus un vienmēr laicīgi veikusi maksājumus ne tikai par aizdevumiem, bet arī dažādiem citiem rēķiniem, kredītvēsture būs pozitīva. Savukārt, ja persona ir kavējusi rēķinu un aizdevumu apmaksu, tad kredītvēsture būs sabojāta. Kreditoram ir tiesības atteikt personai aizdevuma piešķiršanu gadījumā, ja šīs personas kredītvēsture ir sabojāta. Protams, kā jau minējām, ir vairāki aiizdevēji, kuru piedāvājumā ir arī patēriņa kredīts privātpersonām ar sabojātu kredītvēsturi.

Kur salīdzināt aizdevējus?

Ja vēlies salīdzināt aizdevējus, lai saprastu, kurš no variantiem varētu būt piemērotāks Tev, noteikti izvēlies Netcredit salīdzināšanas portālu, kur ērtā un pārskatāmā veidā pieejama informācija par visiem populārākajiem Latvijas aizdevējiem. Patēriņa kredītu salīdzināšana ir svarīgs solis, lai izvēlētos pašu izdevīgāko variantu tieši savai situācijai!

Agnis Lejiņš

Ja ir jebkādi jautājumi - raksti redaktoram

Comments are closed.