Nāvējoši ieroči apdraud 220 000 bērnu Ukrainas austrumos

Nāvējoši ieroči apdraud 220 000 bērnu Ukrainas austrumos

ieroči apdraud bērnus Ukrainas austrumos

Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu fonds brīdina, ka sauszemes mīnas, nesprāgušās munīcijas un citas sprādzienbīstamās kara paliekas apdraud vairāk nekā 220 000 bērnu dzīvību Ukrainas austrumos, aicinot visas konfliktā iesaistītās puses nekavējoties pārtraukt nāvējošo ieroču izmantošanu un atļaut mīnu iznīcināšanu sākt.

“Ir nepieņemami, ka vietās, kur bērni var droši spēlēt mazāk kā pirms četriem gadiem, tagad ir ieslodzīti ar nāvējošām sprāgstvielām,” paziņoja Džovanna Barberisa, UNICEF operāciju vadītājs valstī ceturtdienā.

“Visām konfliktā iesaistītajām pusēm nekavējoties jāpārtrauc šo milzīgo ieroču izmantošana, kas ir piesārņojušies kopienās un bērniem pakļauti traumu un nāves draudiem”, viņa piebilda.

Saskaņā ar UNICEF datiem, katru gadu no vidusmēra no šī gada janvāra līdz novembrim ar austrumu Ukrainas kontaktu līniju bērns ir kļuvis par konfliktu izraisošu negadījumu – 500 kilometru zemes gabala zemes gabalu, kas sadala valdības un nevalstiskās kontrolētās teritorijas, kur notiek cīņa vissmagāk.

Galvenie šo traģēdiju cēloņi bija sauszemes mīnas, sprāgstošas ​​kara paliekas un nesprāgušās munīcijas, kas laika posmā veido aptuveni divas trešdaļas no visiem reģistrētajiem ievainojumiem un nāves gadījumiem. Vairumā gadījumu negadījumi notika, kad bērni pacēla sprāgstvielas, piemēram, roku granātas un drošinātājus.

Daudzi bērni ir palikuši ar mūža invaliditāti.

Viens šāds incidents slikti ievainots, 14 gadus vecais zēns Aleksejs nesen teicis UNICEF: “Es to uzzināju, un es domāju, ka es kaut ko nospiežu, un tas tikai eksplodēja. Bija daudz asiņu un pirksti bija pakārti. Man bija tik bail, ka es sāku kratot. Es gandrīz sabruku. “

Strādājot, lai bērni apzinātos briesmas, kopš 2015. gada UNICEF un partneri ir veicuši mīnu riska izglītības programmas, kas visā reģionā sasniedz vairāk nekā 500 000 bērnu. ANO aģentūra ir sniegusi arī psihosociālu atbalstu 270 000 bērniem, kurus skāris pašreizējais konflikts.

Tomēr joprojām pastāvošie finansējuma trūkumi ir ievērojami kavējuši atbildes reakciju.

Gandrīz tikai dažas dienas, kas palicis gadā, UNICEF ārkārtas aicinājums atbalstīt bērnus un viņu ģimenes austrumu Ukrainā tiek finansēts tikai no 46 procentiem, savukārt bērnu aizsardzības programmās, tostarp izglītībā par mīnu risku un sniedzot psihosociālo atbalstu bērniem, ir vēl lielāks finansējuma trūkums 73 procenti.

Agnis Lejiņš

Ja ir jebkādi jautājumi - raksti redaktoram

Comments are closed.