Kā aizņemties ātro kredītu, ja esi bez darba vietas?

Kā aizņemties ātro kredītu, ja esi bez darba vietas?

Ekonomiskā situācija valstī ir veicinājusi to, ka daudzi izvēlas strādāt neoficiāli, pagaidu darbos vai kā pašnodarbinātās personas, taču situācijās, kad nepieciešams atbalsts aizdevuma formā, daudzi kredītdevēji pieprasa uzrādīt oficiālu darba vietu. Taču, ņemot vērā, cik daudz ir to, kas strādā neoficiāli, daudzi aizdevēji ir kļuvuši pretimnākošāki un pieņem arī citas garantijas, lai izsniegtu nepieciešamo summu.

Kādas ir iespējas aizņemties naudu ja esi bez darba Latvijā?

Ja cilvēkam nav noteiktas darba vietas, ko uzrādīt, kā garantija var būt bankas izraksts par pēdējo mēnešu ienākumiem. Ja aizdevējs saskatīs, ka iegūstat pietiekošus ienākumus no citiem avotiem un tie ir gana regulāri, aizdevums tiks piešķirts. Taču jāņem vērā, ka ne visi aizdevēji ir gatavi uzņemties šo risku, var gadīties, ka aizdevums tiek arī atteikts.

Bet, tā kā aizdevēju šobrīd ir ļoti daudz, tad noteikti kāds no tiem būs gana pretimnākošs, lai piekristu palīdzēt ar vajadzīgas summas piešķiršanu. Visbiežāk šādos apstākļos tiek piedāvāti ātrie aizdevumi bez darba vietas. Šo aizdevumu procenti parasti ir nedaudz augstāki, lai pasargātu aizdevēju no iespējamiem riskiem, taču tie ir samērīgi un atbilstoši aizdevuma summai.

Vai iespējams bez darba vietas saņemt patēriņa kredītu?

Mazliet sarežģītāka ir patēriņa kredītu noformēšana bez darba vietas, jo, ja atrie krediti bez darba vietas tiek piedāvāti daudzviet un tos nodrošina nebanku aizdevēji, tad patēriņa kredīti bieži vien ir banku piedāvājumu klāstā un pieprasa daudz oficiālākus pierādījumus Jūsu finanšu stabilitātei. Ja vēlaties saņemt patēriņa kredītu, bet nevarat uzrādīt darba vietu, tad ir ļoti būtiski, lai Jūsu ikmēneša ienākumi būtu pēc iespējas augstāki un vienmērīgāki, jo, tā kā paterina kredits bez darba vietas parasti tiek piešķirts uz vairākiem mēnešiem, kredītdevējam jābūt drošam, ka Jūsu ienākumi ir regulāri.

Tā kā nav oficiāla darba līguma, kas to nodrošinātu, regularitātei jāatspoguļojas bankas izziņā par pēdējo mēnešu ienākumiem. Tāpat ļoti būtiska ir Jūsu iepriekšējā kredītvēsture un agrākā sadarbība ar šo vai citu aizdevēju. Jo pozitīvāka un veiksmīgāka būs Jūsu kredītvēsture, jo lielāka iespēja, ka pieprasītais kredīts tiks piešķirts vajadzīgajā apjomā.

Vai iespējams bez darba vietas saņemt aizdevumu mašīnai?

Kad nepieciešams neliels aizdevums par 100 vai 200 eiro, darba vietas neesamība parasti nav problēma, taču, ja nepieciešams lielāka apjoma aizdevums, piemēram, nepieciešams noformēt auto līzingu, tad darba vieta parasti ir obligāta prasība. Līzings ir nopietns aizdevuma veids, kas paredz saistības vairāku gadu garumā, tādēļ stabili ienākumi ir svarīgs faktors. Oficiāla darba vieta ir ierastākais no garantijas veidiem, taču ne vienīgais.

Ja gūstat ienākumus neoficiāli, bet nepieciešams aizdevums auto iegādei, tad iespējami arī kredīti bez darba vietas, bet ar ķīlu. Ja nevarat uzrādīt regulārus un augstus ienākumus, tad aizdevums var tikt piešķirts, noformējot iegādāto auto vai jebkuru citu Jūsu īpašumu, kā ķīlu, kas kalpos, kā garantija aizdevējam. Šajos gadījumos kredītdevēju vairs neuztrauc Jūsu ienākumu lielums vai regularitāte, jo, ja nespēsiet atdot aizdevumu, automašīna nonāks aizdevēja īpašumā, lai segtu jebkurus zaudējumus.

Līdzīgi risinājumi iespējami gadījumos, ja tiek noformēti ilgtermiņa kredīti bez darba vietas, jo arī šajās situācijās, kā papildus garantija var tikt pieprasīta ķīla. Tā kā ilgtermiņa aizdevumiem nepieciešams stabils un ilgstošs nodrošinājums, neregulāri ienākumi nav pietiekoša garantija un aizdevējs vēlas būt drošs, ka nezaudēs izsniegtos līdzekļus.

Tādējādi apmaiņā pret aizdevumu, kredītdevēji pieprasa ieķīlāt automašīnu vai jebkuru citu īpašumu atbilstošā vērtībā, lai nodrošinātos pret negatīviem scenārijiem, bet aizņēmējam tā ir papildus motivācija pildīt aizdevuma nosacījumus un atdot kredītu tam paredzētajos termiņos.

Vai iespējams bez darba vietas saņemt ātro kredītu?

  • Līzingu un ilgtermiņa kredītu noformēšana parasti ir krietni sarežģītāka par īstermiņa saistību, kā piemēram, ātro kredītu izsniegšanu.
  • Lai saņemto ātro kredītu, nereti pietiek ar bankas izziņu vai vienkārši pozitīvu iepriekšējo sadarbību ar konkrēto aizdevēju.
  • Ja esat iepriekš noformējis kredītu un to veiksmīgi atdevis, daļa aizdevēju pat neliek atkārtoti uzrādīt ienākumu avotu vai bankas izziņu, paļaujoties uz Jums, kā uz pastāvīgo klientu, ne velti atrie krediti bez darba vietas ir biežāk izmantotais risinājums to cilvēku vidū, kas strādā neoficiāli vai gūst peļņu, kā pašnodarbinātās personas.
  • Savulaik ļoti populārs bija arī sms kredits no 18 gadiem bez darba vietas, taču, mainoties likumdošanai un aizdevēju prasībām, šis aizdevuma veids ir pieejams arvien retāk.
  • Daudziem ātro kredītu sniedzējiem ir ne tik daudz būtisks Jūsu ieņēmuma avots, kā apzināšanās, ka esat apzinīgs un lojāls klients.
  • Ne velti daudzi aizdevēji piedāvā arī lojalitātes programmas, jo divi uzticami klienti ar zemiem ienākumiem ir daudz vērtīgāki, kā viens labi pelnošs, bet neuzticams klients.
  • Tādēļ ātrie kredīti visbiežāk tiek atteikti ne tāpēc, ka Jūsu ienākumi būtu neoficiāli vai pārāk zemi, bet visbiežākais atteikuma iemesls ir negatīva kredītvēsture.
  • Ātrie kredīti bez darba vietas un sliktu kredītvēsturi tiek piešķirti ļoti reti, un, ja tie tiek izsniegti, tad tikai par mazām, nebūtiskām summām, un augstākiem aizdevuma procentiem.

Kāds ir visizdevīgākais ātro kredītu piedāvājums?

NetCredit.lv – Ātro kredītu piedāvājums ir ļoti daudzveidīgs, tādēļ, lai izvēlētos izdevīgāko no tiem, ir vērts izmantot kādu no salīdzināšanas portāliem, kas ļauj pārskatāmi apskatīt, kādas ir procentu likmes, pieejamās aizdevuma summas, kā arī uzreiz atlasīt, kuri no aizdevējiem piedāvā saņemt kredītu bez darba vietas.

Tomēr vienmēr jāatceras, ka ne vienmēr tas, kas šķiet izdevīgākais pirmajā acu uzmetienā, tiešām ir piemērotākais risinājums, tādēļ, ja kāds no aizdevējiem ieguvis Jūsu simpātijas, vienmēr vēl padziļināti iepazīstieties ar kredīta noteikumiem aizdevēja mājas lapā.

Ja veidojas parāds, tad noderēs kredītu apvienošana

Daudzi kredītņēmēji bieži izvēlas aizdevējus, kas piedāvā kredītu bez maksas, kas sākotnēji liekas labākais un izdevīgākais no risinājumiem, jo jāatdod tikai tik, cik aizņēmies, neko nepārmaksājot, bet problēmas sākas brīdī, kad neizdodas šo kredītu atdot laikā.

Tad aizņēmēji secina, ka nebūt nav izvēlējušies izdevīgāko no risinājumiem, jo soda procentos un pagarināšanas maksās pie cita aizdevēja būtu samaksājuši krietni mazāk. Tā nereti izdevīgs un lēts aizdevums pārvēršas kredītu ķēdē un nopietnās finanšu grūtībās, kam vienīgais risinājums nereti ir kredītu apvienošana bez darba vietas, pārkreditēšana un galu galā neizdevīga pārmaksa par saņemto aizdevumu.

Lai izvairītos no šādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, vienmēr domājiet soļus uz priekšu un izvērtējiet visus plusus un mīnusus katrā no piedāvājumiem, jo ne visi kredīti, kas šķiet lēti un izdevīgi, ir visdrošākie un piemērotākie katrā no situācijām, tādēļ ne tikai izmantojiet salīdzināšanas portālu sniegto informāciju, bet vienmēr iepazīstieties arī ar pilnajiem aizdevuma noteikumiem, lai būtu gatavs visiem iespējamajiem scenārijiem.

 

Agnis Lejiņš

Ja ir jebkādi jautājumi - raksti redaktoram

Comments are closed.