Kā aprēķināt algu ātri un vienkārši

Kā aprēķināt algu ātri un vienkārši

Darba algas kalkulators 2018. gadam ir noderīgs rīks ne tikai grāmatvežiem, bet arī darbiniekiem, lai pārliecinātos, ka alga ir aprēķināta pareizi.

Sekošana līdzi samaksātajiem nodokļiem ir tikpat būtiska, kā sekošana līdzi ienākumiem, jo savlaicīgi un pareizi nomaksāti nodokļi palīdzēs izvairīties no nodokļu parādiem un ļaus precīzāk saplānot ikmēneša ienākumus.

Algas kalkulators portālā Comparo

Algas kalkulators ir ērti lietojams rīks, kurā, ievadot nepieciešamos datus, sekundes laikā iegūsiet aprēķinu par to, cik liela ir Jūsu alga un cik daudz saņemsiet.

Neapliekamais minimums

Viens no būtiskākajiem rādītājiem algas aprēķinā ir neapliekamais minimums jeb algas daļa, kas netiek aplikta ar nodokļiem. Darbiniekiem, kuriem ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, tiek piemērots Valsts ieņēmumu dienesta noteiktais mēneša neapliekamais minimums, kas, mainoties VID prognozēm, var periodiski samazināties vai palielināties. Tāpat neapliekamo minimumu ietekmē algas apjoms un papildus atvieglojumi.

Lai algas kalkulators sniegtu precīzāku informāciju, jānorāda pareizs neapliekamais minimums, jo tas būtiski ietekmēs Jūsu neto algas apjomu. Datus par neapliekamo minimumu varat atrast savā VID EDS profilā, kur sadaļā par algas nodokļu grāmatiņu atradīsiet šobrīd Jums prognozēto neapliekamo minimumu.

Citi būtiski rādītāji

Lai tiktu veikts precīzs algas aprēķins 2018. gadam, būtiski ir arī citi faktori, tostarp apgādībā esošo personu skaits, vai saņemat pensiju, vai esat invalīds un vai attiecībā pret Jums tiek piemēroti citi papildus atvieglojumi.

Saskaņā ar aktuālakajiem grozījumiem likumdošanā, papildus atvieglojumi ir spēkā, ja:

  • apgādībā ir nepilngadīgi bērni;
  • dzīvojat kopā ar nestrādājošu laulāto, kam ir mazs bērns, bērns ar invaliditādi vai trīs un vairāk bērnu;
  • apgādībā ir pieci bērni;
  • u.c. gadījumi.

Jo vairāk atvieglojumu ir spēkā, jo mazāka summa no algas tiks aizskaitīta nodokļos, tādējādi saņemsiet lielāku neto algu.

Bruto un neto algas salīdzināšana

Uzzinot, cik liela būs mūsu alga, nereti aizmirstam, ka tā ir alga pirms nodokļu nomaksas, tādējādi summa, ko saņemam, parasti ir krietni mazāka. Tieši tādēļ precīzs algas aprēķins palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Bruto algas aprēķins

Bruto algas aprēķins ņem vērā nostrādātās darba stundas, prēmijas, atvaļinājumu un piemaksas. Bruto alga ir summa, ko veido samaksa par darbu pirms nodokļu nomaksas, un parasti tā ir minēta darba līgumā. Savukārt, ja alga tiek aprēķināta pēc nostrādātājām stundām, bruto alga katru mēnesi var atšķirties.

Neto algas aprēķins

Alga, kuru saņemam pēc nodokļu nomaksas, ir neto alga. To ietekmē neapliekamais minimums, atvieglojumi un aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Tāpat algas apjoms var mainīties, ja izmaksāts avanss, bijuši attaisnoti izdevumi vai veiktas papildus iemaksas pensiju fondā, taču katrā no darba vietām šīs izmaksas var atšķirties.

Kāpēc izmantot algas kalkulatoru?

Algas kalkulators ir lielisks palīgs, lai uzzinātu vairāk par savu algu un nodokļiem. Comparo.lv vietnē esošais kalkulators ļauj aprēķināt algu abos gadījumos, gan tad, kad zinām, cik liela ir mūsu alga pirms nodokļiem, gan arī gadījumos, kad zinām tikai neto algas apjomu un vēlamies noskaidrot, cik daudz bijām nopelnījuši patiesībā.

Abos gadījumos Darba algas kalkulators 2018 ļauj pārskatāmi aplūkot, cik daudz saņēmam, cik daudz naudas samaksājam valsts nodokļos un cik daudz patiesībā izmaksājam darba devējam, jo pat tad, ja “uz rokas” saņemam vien 300 eiro, darba devējam tas var izmaksāt pat 500 eiro.

Agnis Lejiņš

Ja ir jebkādi jautājumi - raksti redaktoram

Comments are closed.