Kredīta kalkulators dažādu aizdevumu aprēķināšanai – kas tas ir?

Kredīta kalkulators dažādu aizdevumu aprēķināšanai – kas tas ir?

Vairāk nekā desmit kredītu veidi, katrs no tiem ar savām niansēm, bet saprašana par to – maza. Ko darīt? Lai izvēle kļūtu vienkāršāka, protams, iespējams zvanīt aizdevējam un konsultēties, bet tas prasa daudz laika. Var arī doties pie konsultanta uz vizīti, bet tas ir vēl laikietilpīgāks process. Saudzējot sevi un ietaupot laiku, radīts jauns rīks – kredīta kalkulators, kas sevī ietver klientu konsultanta un zinoša speciālista funkcijas, ļaujot iepazīties ar svarīgāko informāciju un veikt izvēli, saņemot aizdevumu. Kā kredīta maksājumu kalkulators var palīdzēt un kā to izmantot? Lasi rakstu un iepazīsties ar informāciju!

Aizņēmums – ar to ik gadu saskaras arvien jauni kredītņēmēji, līdz ar to palielinās arī piedāvājums, lai cilvēkiem būtu iespēja izvēlēties aizņēmumu konkrētai situācijai. Sākotnēji pēc pallīdzības finansiālu grūtību rezultātā var vērsties pie ģimenes vai draugiem, bet ja nu negribas lūgt palīdzību?

Dažādi kredīti ikvienai situācijai

Ja palīdzību negribas lūgt tuviniekiem, jādodas pie kāda kredītdevēja, lai varētu saņemt vēlamo naudas summu. Kādi ir biežāk izmantotie kredītu veidi pie mums, Latvijā?

  • Ātrie jeb bezprocentu kredīti. Šāda veida īstermiņa aizņēmumu saņem gandrīz puse kredītņēmēju, un tas saistīts tieši ar izsniegšanas nosacījumiem un atmaksas kārtību. Nereti, ņemot pirmoreiz ātro kredītu pie aizdevēja, tas tiek piedāvāts bez procentu maksas, kas nozīmē, ka jāatdod ir tik, cik iepriekš aizņēmējs tika saņēmis. Tāpat tos pievilcīgus dara fakts, ka nereti nav nepieciešams norādīt darba vietu un galvotāju, ka arī kaut ko ieķīlāt.
  • Patēriņa kredīti. Šie ir ilgtermiņa aizņēmumi, kas ļauj saņemt salīdzinoši lielāku naudas summu nekā ātro kredītu gadījumā. Ar patēriņa kredītā iegūtu naudu iespējams apmaksāt dažādus izdevumus – ceļojumu, mājas iegādi vai remontu. 
  • Kredītlīnija. Ja neesi dzirdējis par tādu, tad zini, ka tas nav nekas sarežģīts. Kredītlīnija ir interesanta, jo šāda aizņēmuma gadījumā netiek izsniegta konkrēta summa, bet cilvēks pats izvēlas, cik iztērē, un pēc tam šo summu atmaksā aizdevējam.
  • Auto kredīti. Šis ir specializēts ilgtermiņa aizdevuma veids, kas piemērots tikai vienai darbībai – auto iegādei. Auto kredīti ir izdevīgi ar to, ka atmaksas laikā automašīna pieder kredītņēmējam, nevis kredīta izsniedzējam.

Kredītu veidi ir vēl dažādi, bet kā izvēlēties starp tiem? Palīgs ir kredīta kalkulators, bet kā tas darbojas? Un kādēļ to vērts izvēlēties? Lasi raksta noslēgumā!

Kredīta kalkulators – kas par to jāzina?

Kredīta kalkulators ir pieejams visiem, un bez maksas – tas ir galvenais, kas jāzina ikvienam. Tam seko dažāda cita noderīga informācija:

  1. procentu aprēķināšanas kalkulators, kas ir kredīta kalkulators, ir ērts un ļoti vienkāršs rīks. Ar tā palīdzību iespējams apskatīt, kas Tevi sagaida, ja plāno uzņemties kredītsaistības;
  2. izmantojot kredīta kalkulatora priekšrocības, iespējams ne tikai ietaupīt savu laiku, kas ikdienā ir tik svarīgs, bet arī salīdzināt piedāvājumus, tādējādi izvēloties piemērotāko no plašā piedāvājuma klāsta;
  3. lai to izmantotu, nepieciešams izvēlēties kreditoru, kas izsniedz konkrēto aizdevumu, kredīta kalkulatorā atzīmēt aizņēmuma summu un termiņu, kurā plāno atdot aizņēmumu, un iepazīties ar rezultātu.

Izvēlēties atbildīgi un gudri ir Tevis paša labā, tāpēc pievērs uzmanību tam, kura kredītdevēja noteikumiem piekrīti, lai nenāktos pārmaksāt, atdodot aizņēmumu. Lai uzzinātu detalizētāku informāciju par kredītiem un kredīta kalkulatoru, ienāc Aprekins.lv un uzzini!

Agnis Lejiņš

Ja ir jebkādi jautājumi - raksti redaktoram

Comments are closed.